S velkou zdí vás budou pojit velké zážitky

Div světa bez konce

Poznávací zájezdy do Číny nezapomenou zahrnout do programu – Wanli Chang cheng, neboli „Zeď dlouhou deset tisíc mil“. Překlad do jiných jazyků je nepřesný, ale dlouhá i velká zeď určitě je. Dá se ji přezdívat i Největší hřbitov světa, protože tu zemřelo za celou dobu stavby možná až milión dělníků.

Velká čínská zeď; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Velká čínská zeď se začala stavět jako obrana proti nepříteli, možná i jako silnice, k přesunu vojsk, což v těžkém terénu mělo logiku. Reguloval se také díky zdi pohyb stepních Nomádů. A v neposlední řadě to bylo odkladiště politických odpůrců císaře.

Vízum do Číny, jak ho vyřídit.

Zeď má začátek na východě, u hranic Číny z ruskou částí Mandžuska a končí na západě v poušti Gobi. Délku ani přesně není potřeba znát, ohromí už jen číslo od 6000 kilometrů do 8850 kilometrů. Výška je 6–10 metrů.

Oblíbené poznávací zájezdy do Číny od 30 000,–Kč.

Velká čínská zeď už není celá původní – co se hlavně turistům ukazuje, je po šetrné rekonstrukci. V různých částí Číny se stavělo z jiných materiálů a některé části se nedochovali a byly rekonstruovány.
Podívat se půjdete asi na některý ze tří úseků zdi. První úsek, 70 kilometru od Pekingu – Badalin je nejvíce okupován turisty, druhý úsek patří k nejoblíbenějším – Mutianyu a třetí úsek – Simatai.

Za prohlídku Velké čínské zdi, tohoto divu světa, zaplatíte vstupné cca 120,–Kč a otevřena je od 6:40 do 18:30 hod. Určitě si tu nechte tak 3 hodiny na prohlídku, plus cesta.

Velká čínská zeď; Zdroj: esotravel.cz

Mohlo by vás zajímat...

  • Vízum do Číny pohodlně

    Turistické vízum do Číny si vyřídíte v Praze na čínské ambasádě nebo vám ho zařídí cestovní kancelář spolu se zájezdem. A co vše potřebujete, abyste vízum dostali?
  • Jak žijí obyčejní Číňané a jak chutná pravá čína

    Čína je velká zem a mnohé je pro nás Evropana úsměvné. Jak vypadá den dětí a dospělých a co jedí? Je čínské jídlo stejné jak u nás?
  • Zajímavosti ze Španělska

    Při cestování do Španělska se můžete setkat se zvyky nebo svátky, které jsou zde zcela běžné, ale v ostatních koutech Evropy na ně nenarazíte. Mezi ně patří například corrida, siesta nebo flamenco.