Jak žijí obyčejní Číňané a jak chutná pravá čína

Co vás v Číně překvapí

Lidé v Číně pracují hodně, což není nic překvapujícího, to se ví. Začínají práci od sedmi od rána a končí večer v šest. A to platí i o dětech ve škole. Menší děti končí ve škole dříve a jsou tak často doma sami. A jelikož byla donedávna Čína zemí jednoho dítěte, tak bylo dítě samo doma a ještě bez sourozence. Země jednoho dítěte skončila a je možné mít děti dvě.

Sian; Zdroj: esotravel.cz

Poznání Číny s českým průvodce vám nejlépe ukáže pravou Čínu, ne jen památky a hotely.

To že jsou děti do šesti do večera ve škole je sice dlouhá doba, ale zase si ve škole udělají úkoly, mají tam zájmové kroužky.. atd., takže doma už dělat nic nemusí.

Rodiče často pracují i o víkendu. Někdy se nevidí rodina celý týden. Děti v sobotu odpočívají a v neděli jedou na návštěvu k prarodičům a zase odpočívají. Rodinný život je méně intenzivní.

Co se týče stravy, jí se zde 3× denně teplé jídlo. Ano, hlavní stravou je rýže a různé omáčky a nebo čínské nudle. Oproti čínskému jídlu u nás, je tamní jídlo hodně pálivé a kořeněné.

Pokud se jako turista půjdete stravovat do restaurace ( ne do hotelové restaurace, kde jsou jídla nejdražší), zaplatíte od 55,– do 100,– Kč. Čína je velká země a tak každá oblast má svou typickou chuť. Obecně je strava plná čerstvé zeleniny a z kuřete nebo kachny se zpracuje opravdu vše. Nic na zmar. To vás může u levného jídla trochu děsit, steak z pořádného kusu masa tu nevidíte.

Zajímavé zájezdy po Číně

Čínské metropole rychlovlakem Malý okruh Čínou Čína jako nikdy předtím Čína nejen pro gurmány

Mohlo by vás zajímat...

  • Vízum do Číny pohodlně

    Turistické vízum do Číny si vyřídíte v Praze na čínské ambasádě nebo vám ho zařídí cestovní kancelář spolu se zájezdem. A co vše potřebujete, abyste vízum dostali?
  • S velkou zdí vás budou pojit velké zážitky

    Prohlédnout si Velkou čínskou zeď můžete během krátké zastávky v Pekingu nebo jako součást podrobnějšího poznávacího zájezdu. Čína má co nabídnout.
  • Peking - není jen Zakázané město

    Navštívit Peking - hlavní město Čínské lidové republiky je tak lehké, 3x týdně do něj létá přímý let z Prahy. Historické památky 17 milionového města plus Velká čínská zeď je oblíbená kombinace.